Nie daj się przemocy!

Jak rozpoznać przemoc psychiczną (w tym subtelną) i obronić się przed jej długotrwałymi, rujnującymi skutkami

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przyczyną obniżenia naszego samopoczucia, pogorszenia nastroju czy też poczucia własnej wartości są doświadczenia interakcji z innymi ludźmi, w których pojawiły się elementy przemocy psychicznej. Zdajemy się nie zwracać na nie uwagi, bo od lat przyzwyczajamy się, że złośliwości, niewybredne żarty, czy lekceważenie, to po prostu normalne, stałe przejawy cudzego zachowania, a więc przestaliśmy reagować. A tymczasem to właśnie one – subtelne, a czasem zawoalowane oznaki przemocy psychicznej – potrafią nas ranić, zostawiając trwałe ślady w naszym emocjonalnym systemie.
Nie musi tak być. Możemy się przed tym zjawiskiem skutecznie bronić, pod warunkiem, że nauczymy się rozpoznawać kiedy, kto i w jaki sposób usiłuje wywrzeć na nas swój przemocowy wpływ i w jaki sposób w takich sytuacjach możemy reagować, by przerwać tego typu zachowania.
Właśnie temu celowi służy przygotowany przez nas całodzienny warsztat, podczas którego nauczymy się nie tylko diagnozować przemoc psychiczną, ale również przećwiczymy konkretne narzędzia, aby zdobyć praktyczne umiejętności ochrony.

Struktura warsztatu

Moduł I

Dowiesz się, jakie są rodzaje przemocy psychicznej, nauczysz się rozpoznawać nawet najsubtelniejsze jej przejawy, bez względu, jaką formę przybiorą.

Moduł II

Dowiesz się jakie krótko i długoterminowe skutki niesie ze sobą przemoc psychiczna, jakie wyrządza szkody emocjonalne oraz zdrowotne.

Moduł III

Ostatni moduł ma charakter praktyczny, podczas którego nauczysz się jak szybko i skutecznie radzić sobie z napięciem emocjonalnym oraz w jaki sposób zminimalizować skutki przemocy psychicznej.

Dla kogo przeznaczony jest warsztat:

Dla wszystkich,

którzy chcą sprawdzić czy podlegają dowolnej formie przemocy psychicznej w swoim środowisku rodzinnym, czy zawodowym i chcą wyćwiczyć w sobie umiejętności ochrony.

Dla rodziców,

którzy chcą nauczyć swoje dzieci,  jak prawidłowo rozpoznać przemoc psychiczną, kiedy mogą być pod jej wpływem, po czym mogą się co do tego zorientować i się przed nią ochronić

Dla kadry nauczycielskiej,

której przedstawiciele chcą uwrażliwić swoich wychowanków na rozpoznawanie przemocy psychicznej stosowanej przez innych oraz takich zachowań własnych wobec innych, które spełniają kryteria przemocowe

Najbliższe warsztaty:

11 stycznia (sobota) 2025

godz. 11:00 - 17:00

Sala VIP Centrum Biznesowe
Ogrodowa 58, Warszawa

8 marca (sobota) 2025

godz. 11:00 - 17:00

Sala VIP Centrum Biznesowe
Ogrodowa 58, Warszawa

31 maja (sobota) 2025

godz. 11:00 - 17:00

Sala VIP Centrum Biznesowe
Ogrodowa 58, Warszawa

Prowadzący warsztat:

Dorota Mrówka

Autorka książek, nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu. Prowadzi bloga oraz kanał YouTube poświęcony rozwojowi inteligencji duchowej oraz świadomości. Na stałe współpracuje z Fundacją Hinc Sapientia, gdzie  w ramach Ośrodka Medytacji Świeckiej uczy praktyk uważności. Jest także redaktorką wydawnictwa Instytut Tathata.

Jarosław Gibas

Socjolog, youtuber. W swoich regularnych mini-wykładach łączy perspektywę socjologii – opartej głównie na strukturach relacyjnych – inteligencji emocjonalnej oraz psychologii rozwoju świadomości. W ramach swoich kursów (stacjonarnych oraz wideo) uczy umiejętności z obszaru EQ, mindfulness,
a także technik i narzędzi terapii transpersonalnej. 

autorka książek

autor książek

Zaproszenie video:

W przygotowaniu:

Książka

Dorota Mrówka, Jarosław Gibas

Rany, które nie chcą się goić

Przemoc psychiczna. Jak ją rozpoznać i jak się przed nią bronić?

Planowana premiera: wrzesień 2025

Miejsce warsztatu:

Sala VIP, Centrum Biznesowe Ogrodowa 58, Warszawa