Jestem autorem książek, których przedmiotem jest praktyczny kontekst socjologiczny i psychologiczny. To, co mnie najbardziej zajmuje to odkrywanie skutecznych technik poprawy jakości naszego życia z wykorzystaniem praktycznej strony zarówno psychologicznych, jak i socjologicznych mechanizmów. Trudno znaleźć adekwatną nazwę tej dziedziny – wszak psychosocjologia, zarezerwowana jest dla psychologii społecznej, a to nie do końca wyczerpuje istotę rzeczy. Tymczasem mnie najbardziej interesuje psychosocjologiczne ujęcie relacji, które budujemy zarówno z zewnętrznym światem, jak i samymi sobą. Sposób, w jaki jesteśmy w stanie odnaleźć się w świecie. W jaki się z tym światem i samym sobą jesteśmy zdolni komunikować. Żeby zaś nasze życie mogło być spełnione i wolne od konfliktów (zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych), musimy sięgać z jednej strony do umiejętności związanych z obszarem inteligencji emocjonalnej, z drugiej zaś strony do mindfulness, które stanowi bramę – pierwszy krok na naszej duchowej ścieżce. Stąd pośród tytułów moich książek znajdują się zarówno dotyczące szeroko rozumianej psychologii zmiany, jak i mindfulness, czy inteligencji duchowej. Co jakiś czas – dla załapania odpowiedniej dozy dowcipnego dystansu – do tytułów moich książek zagląda motocyklizm. Cóż począć: po prostu kocham motocykle!
Prowadzę również szkolenia – zarówno na rynku otwartym, jak i zamkniętym – z obszarów: inteligencji emocjonalnej – zarządzania emocjami, technik budowania relacji i mindfulness oraz modelu transpersonalnego. Przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy chcą zdobyć umiejętności i techniki radzenia sobie z emocjami, relacjami czy uważnością oparte z jednej strony na najnowszej światowej wiedzy oraz badaniach; z drugiej zaś strony dyktowane translacją i unowocześnieniem technik wypracowanych przed setkami i tysiącami lat w starożytnych systemach, dawnych tradycjach, czy religiach. Po wieloletnim doświadczeniu w pracy z ludźmi wiem, jak bardzo mogą być skuteczne również dzisiaj – pod warunkiem ich właściwego zrozumienia i zastosowania.
Kolejny obszar szkoleń dotyczy modelu transpersonalnego, czyli metody pracy z klientem w indywidualnych sesjach przeznaczonej dla psychoterapeutów, mentorów, liderów czy coachów. Technik i narzędzi transpersonalnalnych uczę w ramach Akademii Terapii Transpersonalnej – trwającego dziewięć miesięcy specjalistycznego kursu organizowanego co roku od września do maja. W 2024 roku Akademia ma już swoją XII edycję i tak jak w poprzednich latach organizujemy zajęcia w Warszawie, w Centrum Biznesowym Ogrodowa 58.
Jestem również – jak na nasze czasy przystało – obecny w sieci. W każdy piątek w serwisie YouTube publikuję kilkunastominutowe miniwykłady z obszaru inteligencji emocjonalnej oraz mechanizmów intra i interpersonalnych. Zaś od września 2020 w każdy wtorek publikuję cykl „Niewidzialne książki”, w którym przedstawiam interesujące i użyteczne książki, które nie doczekały się jak dotąd polskich wydań. Oprócz tego prowadzone przez siebie szkolenia oferuję również w wersji VOD na naszej fundacyjnej platformie szkoleniowej PSV oraz w serwisie Udemy. Zapraszam również do kontaktu w mediach społecznościowych: