Sesja indywidualna

P roces transpersonalny to w moim przekonaniu jedno z najskuteczniejszych narzędzi w rozwiązywania problemów w indywidualnej pracy z klientem. Ponadosobowa (transpersonalna) perspektywa otwiera niezwykłe możliwości dokonywania trwałych pozytywnych zmian w naszym życiu - zarówno w aktywnościach prywatnych, relacyjnych, jak i wielu obszarach związanych z karierą zawodową, czy organizacją pracy oraz zarządzania organizacją i zespołem. Narzędzia wykorzystywane w tym procesie często przynoszą zaskakująco szybkie efekty tam, gdzie tradycyjna psychoterapia czy coaching po prostu sobie nie radzą. Tutaj nie pracuje się na celach, czy zamierzeniach, tak jak to ma miejsce w coachingu, czy na traumach i negatywnych przeszłych doświadczeniach jak to ma miejsce w psychoterapii. Tutaj w pełnej świadomości źródeł problemów dostarczamy ich precyzyjnych rozwiązań oraz wzorców pracy w przyszłości, tak aby klient został wyposażony w pełen pakiet efektywnych narzędzi pozwalających mu na samodzielną pracę już po udziale w sesjach indywidualnych.
N arzędzia indywidualnego procesu transpersonalnego wykorzystywane są obecnie zarówno przez psychoterapeutów w pracy z pacjentem, jak i przez managerów zarządzających zespołami pracowników - wszędzie tam, gdzie konieczna jest indywidualne wsparcie w rozwiązywaniu problemów. Przez wiele lat prowadzenia sesji indywidualnych w tym modelu oraz przez lata nauczania jego zasad kolejnych specjalistów rekrutujących się spośród psychologów, managerów i coachów wielokrotnie byłem świadkiem malującego się na twarzach zaskoczenia wynikającego z prostej konstatacji: "to działa tak szybko i efektywnie, że to nie może być możliwe". Hm... jednak jest!. Nie wierzysz? Wystarczy się samemu przekonać.
Jarosława Gibasa poznałam po przeczytaniu Jego książki. Poczułam wówczas, że to, o czym pisze to uporządkowanie wiedzy jaką zbieram przez 20 lat mojej pracy zawodowej i pracy nad rozwojem osobistym. Spotkaniem z Jarkiem było dla mnie otworzeniem kolejnych drzwi, na których otwarcie byłam gotowa. Po pierwsze w kontekście mojej świadomości, jak i zastosowania proponowanych przez Jarka rozwiązań i narzędzi, w mojej firmie. Jarek trafnie rekomenduje rozwiązania i objaśnia w bardzo przystępny sposób. Uwielbiam Jarka metafory i Jego jasny sposób przedstawiania skomplikowanych, niejasnych sytuacji, i w rzeczy samej, co ważniejsze ich prawdziwych przyczyn. Jeśli jesteście gotowi na pracę z Jarkiem, to polecam Go. Byłam niejednokrotnie zaskoczona z wysokiego poziomu odpowiedzialności jaką bierze nie siebie podczas realizacji zobowiązań, profesjonalizmu jaki prezentuje i z tego jak bardzo dobrze zawsze jest przygotowany do zobowiązań wobec klientów. Zawsze - na każdym spotkaniu z Jarkiem - bardzo dużo się nauczyłam..

Małgorzata Tylec-Gusakov
FIT Recruitment