Inteligencja duchowa

Inteligencja duchowa to zdolność do przeżywania uczuć transcendentnych, do łączenia się z własnym, wewnętrznym obszarem sacrum odpowiedzialnym za świadomość, że istnieje w nas coś więcej niż tylko ciało. To zdolność do przebywania w przestrzeni znajdującej się poza światem materialnym, umożliwiającej jego obserwację bez dokonywania oceny i bez potrzeby identyfikacji z tym światem. Inteligencja duchowa to możliwość przebywania w stanie połączenia z wewnętrznym, transpersonalnym „ja” i znajdywania w tym stanie odpowiedzi na pytania o cel życia, misję do wykonania i użyteczność naszego istnienia dla innych istot. Duchowość może i powinna czerpać ze wszystkich religii, jednak od żadnej z nich nie musi być uzależniona. Inteligencja duchowa budzi coraz większe zainteresowanie, wraz ze zwiększającą się obecnie na świecie popularność deklarowanej przez wielu ludzi idei SBNR (Spiritual But Not Religious), która zakłada eksplorowanie własnej ścieżki duchowej bez udziału religii.

Szkolenie

Szkolenie inteligencja duchowa obejmuje systemy duchowego rozwoju wypracowane przez takich myślicieli i badaczy jak: Carl Gustav Jung, Abraham Maslow, sir John Whitmore, Georgij Gurdżijew, Roberto Assagioli, mapy ścieżek świadomości opracowane przez Davida Hawkinsa, Tenzai Wangyala Rinpocze, Jidu Krishnamurti, Bhagwna Shri Rayneesha oraz modele pracy w mentoringu duchowym powstałe na podstawie własnych doświadczeń Jarosława Gibasa w pracy z ludźmi na poziomie transpersonalnym. Szkolenie inteligencja duchowa złożone jest z czterech półtoragodzinnych modułów, przy czym ostatni moduł poświęcony jest warsztatowi medytacyjnemu.

Książki

Obszary tematyczne związane z inteligencją duchową zostały również zawarte w dwóch książkach Jarosława Gibasa: „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny„, Wydawnictwo OnePress Sensus, Gliwice 2015 oraz „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych„, Wydawnictwo OnePress Sensus, Gliwice 2017 (w przygotowaniu).