Mentoring

Mentoring staje się coraz bardziej popularny, ponieważ to narzędzie znacznie skraca drogę do znajdowania właściwych rozwiązań. W przeciwieństwie do coachignu, zasoby coacheego nie mają znaczenia, bo główną zasadą mentoringu jest to, iż dysponować musi nimi mentor. Innymi słowy – mentor to ktoś, kto sam przeszedł określoną drogę i dzieli się jej meandrami ze swoim podopiecznym po to, by ten nie musiał już powielać błędów, które mentor kiedyś popełnił na własnej drodze.

Tak jest po prostu szybciej i prościej – jeśli ktoś, dajmy na to, osiągnął w określonej dziedzinie konkretny poziom umiejętności, to uczenie się tych umiejętności od tej osoby zaoszczędza nam czas, zabezpiecza przed wieloma ślepymi uliczkami i potknięciami, których możemy sobie po prostu oszczędzić. Warunek jest jedynie jeden – mentor w określonej dziedzinie dysponuje własnym doświadczeniem, a nie jedynie wiedzą teoretyczną.

Mentor to praktyk, ktoś, kto teorię skutecznie przełożył na praktykę i ma precyzyjną wiedzę na temat błędów, które w danej dziedzinie najczęściej są popełniane i uczą, ale jednocześnie spowalniają możliwość osiągnięcia zakładanego efektu. To jak z nauką jazdy na motocyklu – można i owszem nauczyć się samemu, brnąc przez proces budowania umiejętności z trudem i mozołem, a jednocześnie narażać się na kompletnie niepotrzebne pomyłki.

Dlatego warto to zrobić z instruktorem jazdy, który nie tylko wie co zrobić by się nauczyć, ale też czego po drodze nie robić. To drugie jest często tak samo ważne, jak pierwsze.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij