Warsztat: Jak radzić sobie ze stresem? Warszawa

Warsztat
JAK SOBIE RADZIĆ ZE STRESEM?

Prowadzi Jarosław Gibas

Niedziela 26 marca 2017 r.
godz. 9.00 – 17.00
Centrum Żoliborz
Warszawa, Pl. Inwalidów 10, sala nr 7

Dzisiaj nie mamy już wątpliwości, że radzenie sobie ze stresem jest jedną z największych porażek współczesnej psychologii. Wciąż nie wypracowano skutecznego modelu poskramiania stresu. Tym bardziej jest to przerażające, kiedy uświadomimy sobie – co potwierdzają badania – że obecnie 90% nieurazowych przypadków hospitalizacyjnych może mieć swoje źródło w długotrwałym stresie.

Zarządzanie stresem to kolejna dziedzina, której specjaliści coraz częściej – z sukcesem – sięgają po techniki wypracowane przed tysiącami lat w tradycjach Wschodu. Okazuje się bowiem, że programy oparte na mindfulness są obecnie najbardziej skutecznymi technikami radzenia sobie ze stresem. Ich obecność stała się powszechna w większości najlepiej sprzedających się na świecie poradników, opublikowanych w ciągu ostatnich kilku lat. Techniki te również szturmem wchodzą do wielu korporacji, szkół czy centrów medycznych.

W trakcie warsztatu JAK SOBIE RADZIĆ ZE STRESEM? dowiesz się:
– jakie najczęstsze błędy popełniamy próbując sobie z nim poradzić
– dlaczego powszechnie stosowane sposoby po prostu nie działają
– przećwiczysz skuteczne i efektywne techniki radzenia sobie ze stresem oparte z jednej strony na wiedzy pochodzącej od Mistrzów Wschodu, a z drugiej strony na osobistych doświadczeniach prowadzącego warsztat – Jarosława Gibasa, który od wielu lat prowadzi szkolenia poświęcone efektywnym metodom radzenia sobie ze stresem oraz jest autorem m.in. książki „Pokonaj stres z Kaizen”.

Plan warsztatu:

Warsztat składa się z czterech modułów. Pierwszy daje podbudowę teoretyczną i służy wyjaśnieniu działania poszczególnych technik.
Pozostałe moduły mają charakter warsztatowy, w ramach którego ćwiczysz i utrwalasz praktykę technik wspierających redukcję stresu w pracy i trudnych sytuacjach życia codziennego.

Moduł 1: 9.00 – 10.30
Przerwa kawowa: 10.30 – 10.45
Moduł 2: 10.45 – 12.15
Przerwa na lunch: 12.15 – 13.15
Moduł 3: 13.15 – 14.45
Przerwa kawowa: 14.45 – 15.00
Moduł 4: 15.00 – 16.30
Podsumowanie: 16.30 – 17.00

Warsztat prowadzi Jarosław Gibas, wprowadzenie do praktyk mindfulness – Dorota Mrówka.

Prowadzący:
JAROSŁAW GIBAS
socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej, coachingu transpersonalnego oraz mindfulness. Autor książek poświęconych rozwojowi osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej: „Pokonaj stres z Kaizen” Sensus 2013, „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” OnePress 2015,
„Motocyklizm. Droga do mindfulness” Sensus 2016. W kwietniu 2017 r. nakładem wydawnictwa Sensus ukaże się „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” – najnowsza książka, będąca efektem wieloletniej pracy badawczej i duchowej Jarosława Gibasa.
jaroslawgibas.com/
www.facebook.com/jaroslaw.gibas/

DOROTA MRÓWKA
z wykształcenia teatrolog, przez wiele lat dziennikarz prasy codziennej i mediów elektronicznych. Eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu, starając się przełożyć te nauki na realia współczesnego świata. Prowadzi warsztaty mindfulness, na potrzeby których kolekcjonuje i wykorzystuje praktyki medytacyjne z najdalszych zakątków świata.
Jest autorką książki „Joga bez napinki” Sensus 2015. W przygotowaniu jest jej kolejna książka – „Odczarować medytację”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Sensus w 2017 roku. Prowadzi bloga zyciebeznapinki.pl

Zgłoszenia i informacje:
AGNIESZKA OSTROWSKA
Coach, trenerka, organizatorka
Dyrektor ds. Projektów Fundacji HINC SAPIENTIA
e-mail: agnieszka@fundacjahs.org
tel. 507 145 119
www.fundacjahs.org

Uczestniczy otrzymują:
1. certyfikaty uczestnictwa, materiały szkoleniowe, notatniki, długopisy
2. poczęstunek podczas przerw kawowych: woda, kawa, herbata, mleko krowie i sojowe, cukier, kruche ciasteczka zbożowe, owoce

Zapewniamy poduszki do praktyk medytacyjnych.

Prosimy o wzięcie wygodnych strojów zapewniających swobodę ruchów oraz koców lub szali do okrycia w razie potrzeby.

Lunch we własnym zakresie.

Koszt uczestnictwa:

290 zł – cena w przedsprzedaży (przelew do 10 marca br.)
320 zł – cena regularna
350 zł – cena w dniu szkolenia (płatność gotówką)

Fundacja HINC SAPIENTIA
Nr konta: 11 1050 1214 1000 0023 6148 6638
Tytuł przelewu: „Imię i nazwisko i Szkolenie STRES Warszawa 26.03.2017”

Po dokonaniu przelewu otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu.

Osoby zainteresowane otrzymaniem rachunku za udział w szkoleniu prosimy o zgłaszanie tego mailowo. Wystawiamy rachunki bez VAT.

Zapisy przyjmowane są do 20 marca br. Po tym terminie nie możemy zagwarantować wolnego miejsca na warsztacie. Aby sprawdzić, czy są dostępne miejsca, prosimy o kontakt z organizatorem.

Warunkiem odbycia się warsztatów jest udział minimum 16 uczestników. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania warsztatu w przypadku zebrania się niedostatecznej liczby osób. W razie odwołania warsztatów organizator zwraca wszystkie wpłaty.